Ekaterina Malysheva, a cărei biografieeste prezentat în atenția dumneavoastră, este un renumit renumit rus. Sportivul a participat la Jocurile Olimpice, a devenit în mod repetat câștigătorul premiului campionatului Rusiei.

Informații biografice

Ekaterina Malysheva, a cărei fotografie este prezentată înAcest articol sa născut în ianuarie 1987 în Chelyabinsk. De la o fată timpurie a fost dornic de sport, astfel încât părinții au aprobat o vizită la secțiunea de patinaj de viteză, în cazul în care talentul viitorului participant al Jocurilor Olimpice a dezvăluit pe deplin în sprint întreg.

biaterina ekaterina malysheva

De la vârsta de junior, Ekaterina Malysheva a fost foarte serioasă în ceea ce privește procesul de instruire. Împreună cu perseverența și talentul, aceasta a început să aducă primele succese sportive.

Începutul carierei sportive

La Campionatul Mondial de juniori 2004, de 17 aniPatronul rus de viteză este al cincilea, iar un an mai târziu - al optulea. În 2006, ea a câștigat toți colegii săi la campionatul rus în clasicul "all-around".

Înaintea Jocurilor Olimpice de la Torino, Catherine, de 18 aniMalysheva cade în echipa națională principală. Apoi, atletul pentru prima dată se desfășoară la etapa Cupei Mondiale, prezentând rezultate excelente pentru vârsta ei. Malysheva era chiar pe lista candidaților pentru o excursie la Torino, dar antrenorii nu au îndrăznit să-și expună un patinator tânăr și neexperimentat.

Țintă - Vancouver

Nu a ajuns la Jocurile Olimpice de la Torino, a început Malyshevapregătirea serioasă pentru următorul joc. Ea participă activ la etapele Cupa Mondială în trei distanțe: 1500, 1000 și 500 de metri. Ekaterina a participat pentru prima oară la Campionatul European, unde a fost printre cei mai buni sportivi. Dar cea mai mare realizare din acest an a fost bronzul în sprint nu este un campionat național.

Catherine Malysheva

Sezonul următor Ekaterina Malyshevaa debutat la Campionatele Mondiale, unde a devenit al optsprezecelea în sprint. Printre realizările unui sportiv trebuie notat locul unsprezece pe marcaj la etapa Cupei Mondiale, precum și medalia de bronz a campionatului rus la o distanță de 500 de metri.

Pre-olimpic sezon Malysheva a petrecut foarte multeste activă. Ea a devenit din nou a treia în campionatul Rusiei la o distanță de jumătate de kilometru. La Campionatul Mondial atletul a ocupat din nou locul optsprezece, iar pe cel european - al cincisprezecelea.

Sezonul olimpic a fost destul de bun pentru Ekaterina Malysheva. Ea a devenit dublul câștigător al campionatului Rusiei și a ocupat și locul al cincilea în sprint la campionatul mondial.

În Vancouver, Catherine Malysheva a călătorit cu speranțăsă concureze pentru medaliile olimpice. Dar, din nefericire, competiția nu a reușit pentru ea. La o distanță de 500 de metri, Malysheva a ocupat locul 24, iar la kilometrul - 27.

Pauză forțată și olimpiadă la domiciliu

În sezonul post-olimpic Ekterina Malysheva din noua câștigat medalia de argint a campionatului Rusiei la distanța de 500 de metri care a devenit coroana pentru el. Cu toate acestea, datorită bolii sale de lungă durată - limfadenită - atletul aproape că a trebuit să-și sfârșească cariera.

După o pauză de un an, Malysheva reiaspectacolele sale la Cupa Mondială și devine din nou un câștigător de două ori al campionatului Rusiei. Trebuia să vorbească la campionatul mondial, dar la pierdut din cauza unei răni la cap.

Catherine Malysheva fotografie

Malyshev a pregătit foarte mult pentru olimpia de origine.sârguință. A devenit din nou al doilea la 500 de metri în campionatul Rusiei. La Sochi, Catherine a jucat și la cea mai bună distanță. Din păcate, patinatorii ruși de viteză nu au reușit să concureze pentru medalii - ea a ocupat locul șaptesprezece.

În ciuda programului strict de formare și de performanță, Ekaterina Malysheva a reușit să absolve Universitatea Urală de Cultura Fizică.

Atletul nu va lăsa patinajul de viteză. Printre planurile sale se numără și participarea la Jocurile Olimpice din Piața Pyongyang din 2018.